
Rosja. zatrucie cydrem. Nie żyje co najmniej kilkanaście osób
- Dodał: Daniel Kucharz
- Data publikacji: 05.06.2023, 19:21
Dziennikarze poinformowali, że w wyniku masowego zatrucia cydrem śmierć poniosło co najmniej kilkanaście osób. Do tragedii doszło w obowdach uljanowskim oraz samarskim w zachodniej części Rosji.
Gubernator obwodu Uljanowskiego, Aleksiej Russkikh, poinformował, że lokalni mieszkańcy zatruli się cydrem, który pochodził z beczek marki Mister Cider. Polityk zaznaczył, że w szpitalach w całym regionie dostawiono wiele dodatkowych łóżek do oddziałów intensywnej terapii, a na chwilę obecną wiadomo, że śmierć poniosło co najmniej 16 Rosjan. Warto jednak podkreślić, że bilans ten może się zwiększyć, gdyż w placówkach medycznych z powodu zatrucia wspomnianym trunkiem hospitalizowanych jest co najmniej 19 osób. Russkikh zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami, że lekarze robią wszystko co w ich mocy, aby uratować jak najwięcej osób.
Według doniesień rosyjskich mediów do tej pory co najmniej 1 osoba została zatrzymana w związku z produkcją szkodliwego cydru. Podejrzany, który mógł przyczynić się do śmierci kilkunastu osób, ma pochodzić z obwodu Samarskiego.
Źródło: The Drinks Business
