
Wirginia: więźniowie uciekli z celi przez dziurę w ścianie
- Dodał: Karolina Koźlak
- Data publikacji: 22.03.2023, 07:12
We wtorek (21.03) media poinformowały, że w stanie Wirginia dwaj więźniowie uciekli z celi przez dziurę w ścianie.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20.03) w więzieniu w Newport News. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedstawicieli biura szeryfa, 37-letni John Garza i 43-letni Arley Nemo opuścili wówczas celę przez dziurę w ścianie, którą zrobili za pomocą narzędzia skonstruowanego ze szczoteczki do zębów i metalowego przedmiotu. Następne osadzeni wspięli się na mur, po czym uciekli z placówki.
Pracownicy więzienia dowiedzieli się o ucieczce mężczyzn podczas rutynowego liczenia osadzonych w poniedziałek (20.03) wieczorem. Więźniowie zostali aresztowani we wtorek (21.03) w Hampton.
Według informacji przekazanych przez przedstawicieli biura szeryfa, Nemo przebywa w więzieniu od października 2022 roku w związku z między innymi: oszustwami finansowymi, kradzieżą kart płatniczych, fałszerstwem, obrazą sądu oraz naruszeniem warunków zawieszenia. Z kolei Garza odbywa karę pozbawienia wolności od grudnia 2022 roku. Mężczyzna został skazany za między innymi: obrazę sądu, naruszenie warunków zawieszenia i niestawiennictwo.
Źródło: ABC News

Karolina Koźlak
Studentka zootechniki, copywriter, pasjonatka kryminalistyki i tanatologii.