Papież prosi sycylijską mafię o opamiętanie
Wikimedia Commons

Papież prosi sycylijską mafię o opamiętanie

  • Dodał: Adam Majchrzak
  • Data publikacji: 15.09.2018, 22:00

Papież Franciszek zwrócił się do sycylijskiej mafii o opamiętanie się w kwestii łączenia wiary i życia przestępczego, nawołując przy tym do porzucenia kryminalnej drogi, która pod żadnym względem nie łączy się z Bogiem.

 

- Osoba, która jest mafioso nie żyje jak chrześcijanin, ponieważ swoim życiem bluźni przeciwko Bogu - powiedział Franciszek.

 

Wyżej wypowiedzane słowa można było usłyszeć w sycylijskim porcie w Palermo, podczas kazania, na którym zgromadziło się około 80 tys. osób. Każde słowo, które potępiało naganne zachowania mafii, zostało nagrodzone brawami przez tłum.

 

Kazanie wygłoszono z okazji rocznicy zabójstwa księdza Puglisi'ego, który został zastrzelony w 1993 roku przez członków mafii, po tym, jak zakwestionował ich kontrolę nad jedną z dzielnic miasta. 

 

Od wielu lat Włochy borykają się z problemem gangsterskich rodzin, które łączą mafijny "honor" z wiarą w Boga, przez co wizerunek religii może mocno na tym tracić.

 

Źródło: Reuters 

 

 

 

Adam Majchrzak

Student Bezpieczeństwa Narodowego na Uniwersytecie Gdańskim. Redaktor portalu Poinformowani.pl oraz założyciel strony weryfikuj.info, której przeznaczeniem jest sprawdzanie fake newsów. Na co dzień zainteresowany technikami manipulacji oraz street workoutem.