Meksyk: zabici i ranni po bójkach na stadionie piłkarskim

• Dodał: Karol Truszkowski
  • Data publikacji: 06.03.2022, 10:34

Podczas rozgrywanego w sobotę (05.03) meczu piłki nożnej, między drużynami Queretaro i Atlas, doszło do zamieszek na trybunach. Nieoficjalnie mówi się, że zginęło nawet 17 osób.

W 62. minucie meczu na trybunach stadionowych wybuchły gwałtowne starcia między kibicami. Do mediów społecznościowych trafiły liczne zdjęcia i nagrania pokazujące bitych, kopanych i ciąganych po ziemi ludzi. Wielu z nich leży nieruchomo, niekiedy nago i jest pokrytych krwią. Zarejestrowano rzucanie krzesełkami i metalowymi koszami na śmieci, a także atakowanie metalowymi prętami.

Spotkanie piłkarskie, w którym prowadzili goście 1:0, zostało przerwane. Wszyscy zawodnicy drużyny Atlas schronili się w szatni, z kolei część gospodarzy, w tym urugwajski bramkarz Washington Aguerre, próbowała uspokoić tłum. Po kilku minutach bójki przeniosły się na murawę.

W starciach zginęły 2 osoby, a 22 zostały ranne, w tym 2 ciężko. Nieoficjalne raporty mówią o 17 ofiarach śmiertelnych i 44 rannych.

Źródło: Daily Mail